Serdar Adalı açıkladı

Beşiktaş, forvet konusunda işi ağırdan alıyor. Yabancı oyuncuların fazlalığı nedeniyle yeni bir kriz daha yaşamamak için yabancı golcüyü şimdilik rafa kaldıran Kartal, yerli forvet konusunda da bir takım kriterler koydu.

Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı, şimdilik forvet transferini askıya aldıklarını, ilk etapta Guti’ye yer açmaya çalışacaklarını söyledi. Yabancı kontenjanı nedeniyle elleri ve kollarının bağlı olduğunu dile getiren başarılı yönetici, “Tello ile yollarımızı ayırdık. Önümüzdeki günlerde aramızdan iki yabancı daha ayrılacak. Bu futbolcuyu takımdan gönderebildikten sonra yabancı forvet arayışına başlayabiliriz. Acelemiz yok. Transfer sezonunun bitmesine daha çok var. Bu konuda gerekli çalışmalarımız tabii ki var” diye konuştu.

Sercan ve Mustafa sesleri

Forvet arayışlarında sadece yabancı futbolculara bakmadığını belirten Serdal Adalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu mevkideki eksikliğimizi yerli oyuncu ile de giderebiliriz. Fakat yerli oyuncuda çok para vermem. Eğer yerli golcü alacaksak öncelikle takas yoluyla bu transferi gerçekleştirmeye çalışacağız. Kimse kusura bakmasın, Türkiye’de yerli bir golcüye astronomik rakamlar ödeyemeyiz.”

Camiadan sızan haberlere göre Beşiktaş Yönetimi’nin, yerli forvet konusunda Bursasporlu Sercan’ın yanı sıra Gençlerbirliği’nden Mustafa Pektemek’i gündemine alacağı belirtildi. Siyah-beyazlılar, Sercan konusunda Bursa ile uzlaşma sağlayamamış, Mustafa için de Galatasaray devreye girmişti.

Serdar Sarıdağ/Milliyet

Advertisements

Tags: , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: