THY’den müthiş anlaşma !

SON dönemde spora yaptığı yatırımlarla dikkati çeken Türk Hava Yolları (THY), dünya çapında ses getirecek bir anlaşmaya daha imza attı. THY, basketbolda Avrupa’nın kulüpler bazındaki en büyük organizasyonu Euorelauge’e (Avrupa Ligi) isim sponsoru oldu. 24 takımın katıldığı şampiyona, bundan böyle Turkish Airlines Euroleague adıyla oynanacak. Barcelona ve Manchester United kulüpleri ile Yunanistan Basketbol 1. Ligi ekiplerinden Maroussi’nin sponsorluğunu yapan; Almanya’da da Gloria Giants Düsseldorf Basketbol Takımı’nın maçlarını oynadığı spor salonuna adını veren THY, yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor.

10 milyon Euro iddiası

Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu ile yaklaşık 2 aydır organizasyonun isim hakkı konusunda görüşmeler yürüten THY yetkilileri, sonunda kesin anlaşma sağlamayı başardı. Taraflar anlaşmanın mali koşulları ve süresi hakkında bir açıklama yapmamakla birlikte, THY’nin bu sponsorluk için yılda 10 milyon Euro civarında bir rakam ödeyeceği ifade ediliyor. Bu tarihi anlaşma, önümüzdeki günlerde atılacak imzalarla resmileşecek.

Tüm dünyada izleniyor

Euroleague her ne kadar adından dolayı yaklaşık 730 milyon nüfuslu Avrupa kıtasına hitap eden bir organizasyon gibi gözükse de internet ve televizyonlar aracılığıyla dünyanın dört bir yanında yüz milyonlarca kişi tarafından izleniyor. 24 takımın katıldığı lige, Türkiye’den Fenerbahçe Ülker, Efes Pilsen, İspanya’dan Real Madrid, Barcelona, Yunanistan’dan Olympiakos, Panathinaikos, Rusya’dan CSKA Moskova, Sırbistan’dan Partizan, İtalya’dan Siena, Litvanya’dan Zalgiris, Almanya’dan Alba Berlin, Hırvatistan’dan Cibona ve İsrail’den Maccabi Tel Aviv kulüpleri sürekli katılıyor.

THY’nin Euroleague’e isim sponsoru olması aynı zamanda, dünyanın dört bir yanında ilgiyle izlenen Euroleague Final Four’unun en geç 3 yıl içinde İstanbul’a geleceğinin işareti oldu. Türkiye, 2011’deki organizasyonun İstanbul’da oynanması için başvuruda bulunmuş, ancak Euroleague yönetimi Barcelona’yı seçmişti.

Hürriyet

Advertisements

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: