Freni boşalan otomobilden inanılmaz kaza !

Şanlıurfa’da, rampadan inerken freni boşalan otomobil, mobilya mağazasına ait 10 basamaklı merdiveni çıkıp asılı kaldı.

Görenleri şaşkına çeviren kazada şans eseri yara almadan kurtulan ve şok yaşayan 27 yaşındaki otomobil sürücüsü Gülşah Utmanoğlulları, çevreden geçenler tarafından teselli edildi.

Kaza; 15.30 sıralarında Karşıyaka Mahallesi Recep Tayip Erdoğan Bulvarı üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, yanına 2 yaşındaki oğlu Mert’i alan ev hanımı Gülşah Utmanoğlulları yönetimindeki 06 ZBU 92 plakalı otomobille, Karaköprü Beldesi’nden akraba ziyareti için kent merkezine doğru yola çıktı. Ancak, genç kadının kullandığı otomobil bulvar üzerinde rampadan inerken freni boşalınca, hızını alamayarak yerden yaklaşık 3 metre yükseklikteki 10 basamaklı bir mobilya mağazasına çıkıp, merdiven boşluğunda asılı kaldı. Görenleri şaşkına çeviren kazanın ardından yardıma koşanlar genç kadın ile çocuğunu otomobilden indirirken, kazayı polise bildirdi. Kaza sonrası şoka giren ve yoldan geçen kadınlar tarafından teselli edilen Gülşah Utmanoğulları ise çocuğuna sarılarak gözyaşı döktü.

Bu sırada mağaza önünde yerden yaklaşık 4 metre yükseklikte asılı duran otomobili gören vatandaşlar ise, ilk başta mobilya mağazasının reklam kampanyası olarak düşündükleri aracın kazadan dolayı 10 basamağı aştığını duyunca şaşırıp, karşılaştıkları durumu cep telefonlarıyla kaydettikleri görüldü. Kaza sonrası olay yerine gelen polisler genç kadına alkol testi uygularken, çağrılan bir kurtarıcı ise otomobili asılı kaldığı yerden indirdi.

Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Milliyet

Advertisements

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: