EN İYİ (!) BİLDİĞİ ALANDA KONUŞMADI…

Kemal Derviş'ten ses yokKemal Derviş’ten ses yok
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanı Kemal Derviş, uluslararası finansanl kriz ile ilgili basın mensuplarının sorularına cevap vermedi.

Bir basın mensubunun “en iyi bildiğiniz alan” sözleri ile ısrarına rağmen Derviş, “Değerlendirme yok.” şeklinde konuştu.

UNDP Başkanı Derviş, Birleşmiş Milletler (BM) 63’üncü Genel Kurul Açılış Oturumu’na katılmak için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Gül ile Ali Babacan’ın da yer aldığı ve yaklaşık 1 saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.

BM’nin hemen karşısında yer alan Türk Evi’nde gerçekleştirilen görüşmenin ardından Derviş, yürüyerek görev yaptığı BM Genel Merkezi‘ne geçti. Türk Evi’nden çıkışında Türk basını Derviş’e yoğun bir ilgi gösterdi.

Türkiye’nin BM Daimi Tmsilcisi Baki İlkin’in uğurladığı Derviş’e ‘dünya genelinde yaşanan finansal kriz ile ilgili değerlendirmesi soruldu. Derviş, soruya yanıt vermeyerek BM Genel Merkezi’ne yönelse de basın mensupları, 2001 krizi öncesinde Türkiye’de Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Derviş’ten yanıt almakta ısrar etti.

Bir süre Derviş’i takip eden basın mensupları, “sizin en iyi bildiğiniz şey” sözleri ile bir yanıt almaya çalışsa da, Derviş, “Değerlendirme yok.” sözleri ile BM Genel Merkezi’ne doğru uzaklaştı.

CİHAN

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: