ABD YÖNETİMİ KRİZE KARŞI HAREKETE GEÇTİ

Bush'tan piyasalara müdahele planıBush’tan piyasalara müdahele planı
ABD Başkanı George Bush, ABD hükümetinin mali kriz nedeniyle mali piyasalara müdahalesinin gerekli olduğunu söyledi.

Bush, Beyaz Saray’da gazetecilere yaptığı açıklamada, ”ABD hükümetinin mali piyasalara müdahalesi, onyılların en kötü mali krizini durdurmak ve gergin tüketicilerin sakinleşmesi için sadece haklı değil, aynı zamanda zorunlu” dedi.

Bush, ”ABD ekonomisi eşi görülmemiş güçlüklerle karşı karşıya. Biz buna eşi görülmemiş önlemlerle karşılık veriyoruz. Bu ABD ekonomisi için önemli bir an” diye konuştu.

Konut sektöründe başlayan mali sorunların bütün mali sisteme yayıldığını ve birçok mali işlemi durduran güven erozyonuna yol açtığını vurgulayan Bush, ”Halkımızın sağlığını bu ciddi riskten korumak için çalışmalıyız” dedi.

Yönetimin attığı adımların risksiz olmayacağını, vergi verenlere önemli oranda maliyeti olacağını belirten Bush, ”Bu paranın sonunda geri ödeneceğini bekliyoruz” diye konuştu. Bush, ABD’nin mali kurumlarını düzeltmek için Demokratların kontrolündeki Kongre ile uyum içinde olacaklarını da ifade etti.

Bush açıklamasını yaparken, ABD Hazine Bakanı Henry Paulson, ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke ve ABD Sermaye Piyasası Kurulu (SEC) Başkanı Christopher Cox da yanında yer aldılar

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: