Hemşirelerden Uluç’a protesto

Hemşirelerden Uluç’a protesto
Hemşireler, Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç’u kendileriyle ilgili ağır hakaretler içeren bir fıkrayı köşesinde yayınladığı gerekçesiyle protesto etti

Sabah
Medya Grubu Ankara Temsilciliği önüne siyah çelenk bırakan hemşireler, köşesinde kendileriyle ilgili müstehcen fıkra yazan Hıncal Uluç’u protesto etti. Türk Sağlık-Sen’e bağlı yaklaşık 100 hemşire, öğleden sonra Sabah Gazetesi‘nin önüne gelerek slogan attı. Çevik Kuvvet Polisleri’nin yoğun güvenlik önlemi aldığı protesto öncesinde Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci basın açıklaması yaptı. Kahveci, Hıncal Uluç’un Pazar günkü köşesinde hemşireler hakkında ağır ifadeler içeren fıkrayı yayınlayarak yaklaşık 80 bin Türk hemşiresine hakaret ettiğini söyledi. Hıncal Uluç’un biran önce çıkıp hemşirelerden özür dilemesini isteyen Kahveci, özür dilememesi durumunda hemşireler olarak eylemlerini sürdüreceklerini söyledi. Kahveci, “Söz konusu yazarın köşesine taşıdığı rezil fıkra, bir yazarın sorumsuzca hareket etmesi halinde yol açabileceği infiale örnek olarak İletişim Fakülteleri’nde okutulacak cinstendir” dedi.

Basın açıklamasının ardından Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Kahveci ve hemşireler yanlarında getirdikleri siyah çelengi Sabah Medya Grubu binasının önüne bıraktıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

/ Sabah ilan servisi

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: