Engel tanımıyor

Engel tanımıyor

Uşak’ta günlük olarak yayınlanan bir yerel gazetede muhabir olarak çalışan ve her hafta ‘Özgürce Müzik Sayfası’ başlığındaki köşesi ile okurlarıyla buluşan spastik engelli üniversite öğrencisi Özgür Kocamış (24), gazetecilik ve müzik sevgisiyle hayata tutunuyor.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü son sınıfta okuyan Kocamış, AA muhabirine, hayatta mutlu olmak için en güzel nedenin müzik olduğunu söyledi.

Engelli olarak yaşamanın zorlukları olduğunu belirten Özgür Kocamış, “Spastik engelliyim. Yürümekte, konuşmakta, normal insanlar gibi hareket etmekte zorlanıyorum. Bütün zorluklara rağmen eğitimimi sürdürüyorum” dedi.

Müziğin yaşam tarzı olduğunu, çeşitli dergilerde bu konuda yazılarının çıktığını ifade eden Kocamış, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir dönem fotoğrafçılık yaptım ve iki fotoğraf sergisi açtım. Daha sonra müzik alanındaki bilgi ve becerimi insanlarla paylaşmak istedim. 3 Aralık Dünya Engelliler gününde, Ege’de Yenigün Gazetesinde makale yazdım. Bunun ardından sürekli olarak müzik köşesi hazırlamaya başladım. Uşak’taki yerel gazetelerde müzikle ilgili köşe yoktu. Şimdi gazetecilik yapıyor ve müzik birikimimi okurlarımla paylaşıyorum.”

SADECE SOL ELİNİ KULLANIYOR

Sadece sol elini kullandığı için yazı yazmakta zorlandığını ve yazılarını evdeki bilgisayarında hazırladığını belirten Özgür Kocamış, röportaj yaparken cep telefonu ve ses kayıt cihazı kullandığını söyledi. Sorularını röportaj anında cep telefonunun mesaj bölümüne yazarak soran
Özgür Kocamış’ın müzik köşesinde, haftanın albümü, haftanın şarkısı, müzik haberleri, en çok satan albümler ve haftanın konuğu ile köşe yazısı bulunuyor.

Yazılarının, Kral Müzik, Kral Magazin ve Galatasaraylılar dergileri ile Posta Gazetesi‘nde de yayınlandığını belirten Kocamış, şöyle dedi:
“Gazetecilik çok farklı bir iş. İnsanlara düşüncelerinizi aktarabiliyorsunuz. İletişim Fakültesinde bu alanda yüksek lisans yapmak istiyorum. Gazetecilik ve müzik beni hayata bağlıyor. İnsanların her şekilde mutlu olabileceğini düşünüyorum. Ben her şeye rağmen mutluyum ve sevdiğim işleri yapıyorum.”

Özgür Kocamış, Sezen Aksu’nun gelmiş geçmiş en büyük müzik dehaları arasında yer aldığını, okurlarına sanatçıyı bir röportaj ile tanıtmak istediğini, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de müzik zevkini merak ettiğini ve bu konuda bir söyleşi yapmayı çok istediğini söyledi.

Kocamış’ın yazılarının yayınlandığı gazetenin yazı işleri müdürü İbrahim Ethem Karahan ise Kocamış’ın hazırladığı sayfanın okuyucudan ilgi gördüğünü, sürekli telefon aldıklarını bildirdi. Karahan, “Okuyucularla Özgür arasında bir bağ kuruldu. Onunla gurur duyuyoruz. Üniversitede okurken, burada da çalışıyor. Her hafta tam sayfa köşesini hazırlıyoruz” dedi.

/ Posta ilan servisi

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: